Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Anketa občanů k záměru pronájmu bazénu a sportovní haly v Blučině

Anketa byla ukončena s termínem předání navrhu výboru pro referendum dne 26.7.2021.

Tato anketa posloužila občanům jako základní vodítko k přistupu k informacím o Sportovním areálu Blučina, které obec občanům dostatečně neposkytla. 240 respondentů hlasovalo a 90% nesouhlasí s obcí navrhovaným pronájmem a namisto zastupitelů se sami chtějí rozhodnout o pronájmu Sportovního areálu Blučina.

Děkujeme občanům za  názor, který potvrdil oprávněnost vzniku občanské iniciativy, Petici a následné kroky iniciativy ke snaze informovat občany a zvrátit rozhodnutí vedení obce k dlouhodobému pronájmu.

Za iniciativu a občany sdělujeme NEPRONAJMEM.

 

Prolog k dotazníku : Obec Blučina provozuje bazén a nově sportovní halu jako „sportovní areál“ (dříve Krytý bazén Blučina). Bazén byl postavený před více jak 42 lety v akci „Z“ svépomocí občany obce, který nám mohou závidět okolní obce. V podstatě máme sportovní komunitní centrum pro všechny věkové kategorie, které si jiné obce teprve budují. Je to jediný takovýto komunitní objekt ve vlastnictví obce, tedy i nás občanů, které má vedení obce spravovat k užitku občanů obce. Nová sportovní hala byla teprve dokončena v létě 2020 a ještě nezažila plný provoz. Teprve před 3 lety začala s radostí bazén provozovat obec Blučina pod svým vedením a objekt dále rekonstruovala a ten si tak znovu postupně oblíbila velká část občanů i návštěvníků. Areál je využívaný nejen ke sportu, plavání, saunování, posilovnou, ale v neposlední řadě i k návštěvě dětského hřiště a k občasným společenským kulturním setkáním a akcím. Řada místních si sem zašla na rychlé občerstvení, hamburger, kávu, letní drink, nebo jen na točené pivko v létě. Mělo se zde nově zbudovat parkourové hřiště (posilovací a obratnost cvičící hřiště pro náctileté) a opravit skatepark, aby nejen malé děti měli kde trávit čas cvičením a hrátkami. Nyní se znenadání vedení obce Blučina rozhodlo celý areál pronajmout soukromé firmě na 25 – 30let. Nastává otázka proč? Proto Vám zde níže předkládáme malou anketu na zjištění, je li to i v zájmu občanů a jaký máte názor na takovýto pronájem vy. Prosíme o vyplnění dotazů dále, aby jsme měli všichni lepší přehled na toto téma pronajmout či nepronajmout.

 

Chcete někomu poslat tuto anketu?

Zde je odkaz.