Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Moravané pro Blučinu – kdo kandiduje

Vážení spoluobčané,

dovolte nám představit naše názory a plány, které nás vedly k sestavení nezávislé kandidátky pod názvem Moravané. Mnozí z nás v minulém období podporovali mladší ročníky zastupitelů v obci Blučina. Jak šel čas, zaznamenali jsme pozvolnou změnu přístupu této vládnoucí progresivní síly s podporou koalice Orel Blučina – KDU ČSL, včetně Domoviny a to, jak se mění jejich postoj k veřejnosti i okolí. Posledními kapkami pomyslného poháru byla snaha zbavit se odpovědnosti za správu a provoz areálu krytého bazénu a nové tělocvičny cestou koncesního dlouhodobého pronájmu. Následná reakce starosty obce, po výsledku referenda, vůči jím vytipovaným lidem byla pobuřující. S mocí roste chuť a byť by tyto vládnoucí strany občanům vytvořily sebelepší dětská hřiště či zastávky, je třeba se vážně zamyslet nad postupy současné koaliční většiny zastupitelů, kdy lídři šli tvrdohlavě za “svým”, bez ohledu na zbylé členy zastupitelstva, bez ohledu na svobodu názoru, slušnost a respektování zásad demokracie při prosazování svých plánů. Naskýtá se otázka, co je pro současné vedení obce důležitější? 

Tento vývoj nás, Moravany pro Blučinu, vedl k oslovení spoluobčanů o podporu. Podílejte se na dění v obci již jen tím, že podpoříte naše kandidáty, které znáte, kteří hájili práva občanů, kteří občanům naslouchají, ctí demokracii a jednají se slušností v každém ohledu. 

Chceme dělat dobře svou práci podle svědomí. Chceme pracovat i s dlouhodobými cíli, prospěšnými a potřebnými pro všechny občany obce Blučina. Chceme vratit slušnost a komunikaci mezi vedením obce a občany. Jsme občany napříč politickým spektrem, neřešíme politiku, ale jen zájmy občanů, protože se na obci děje to, co se děje a jsme lidé, kteří se domluví a kteří by se normálně spolu neměli důvod vůbec bavit nebo potkat. 

Svá rozhodnutí, opatření a výsledky pak komunikovat s občany způsobem, jemuž porozumí každý. V dobách chaosu a nejistoty společnost potřebuje především vědět, že obec vede někdo, kdo ví, co dělá, proč to dělá, je otevřený lidem se srdcem na pravém místě.

 1. Ing. Ladislav Sklenář (70 let, člen dozorčí rady)
 2. Petr Kubeš (50 let, OSVČ)
 3. Bc. Luboš Komínek (37 let, státní zaměstnanec)
 4. Ladislav Šiller (52 let, montér)
 5. Jan Teiner (41 let, státní zaměstnanec)
 6. JUDr. Jaroslav Barák (79 let, právník)
 7. Ivana Trávníčková/Kovaříková (52 let, kadeřnice)
 8. Jitka Ševčíková (39 let, administrativa)
 9. Jana Hanušová (52 let, obědářka)
 10. Ing. Tomáš Kratochvíl (53 let, podnikatel)
 11. Ing. Vladimír Zmrzlý (50 let, bankovní manažer)
 12. Pavel Kučera (47 let, pracovník čerpací stanice)
 13. Marie Ševčíková (68 let, důchodkyně)
 14. Vítězslava Zemanová (78 let, důchodce)
 15. Milan Svoboda (84 let, důchodce)

 

Jsme Moravané, srdcem pro Blučinu a toto Vám nabízíme.