Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejrychlejší internet od BlučinaNet

Společnost BlučinaNet s.r.o. v zastoupení Petrem Kubešem oficiálně spustila k 1.12. 2013 ostrý provoz připojení k internetu prostřednictvím optické páteřní sítě.

Že nevíte co je optický internet?
„to neví řada lidí, v zásdě se jedná o to, že BlučinaNet s.r.o. přivedli do Blučiny kabel (optický), který je připojen do mezinárodní trasy internetu a díky tomuto kabelu je v Blučině dostupný nejrychlejší internet“.

 

Detailnější článek o této akci a investici pro obec Blučina i včetně fotografiích z výstavby je přinášen na stránce www.profiinternet.cz zde .

 

V zásadě se nyní jedná o to, že se postupně mění rychlost na vyšší a tím za příznivé peníze získají občané obce kvalitnější službu. Například propoj Blučiny s internetem přes BlučinaNet je nyní rychlostí 1000Mbps (umožňuje až 24000Mbps) mají běžné jiné technologie bezdrátového připojení maximálně rychlost 200-300Mb

Tímto tedy BlučinaNet provozuje nejrychlejší a nejmodernější technologii pro internet.

V současné době disponuje páteřní optickou sítí v lokalitě Blučina pouze BlučinaNet.

 

Petr Kubeš současně realizoval i připojení firmy BlučinaNet jako zelenou firmu a provozuje EKO internet, kdy za pomocí fotovoltaickýh panelů zajišťuje napájení technologií pro internet a telekomunikační služby.